schedule
PO - PIA   od 06:00 do 21:00, SO - NE   od 08:00 do 20:00
phone
+421(0)903 574 337
email
info@sportcentre.sk

Ako vyhrať Pro-Kartu so zlomenou rukou / Ako sa nikdy nevzdať

Hovorí sa že každý vrcholový športovec má za sebou nejaký príbeh za cieľom ktorý si vytýčil.. a že tie najlepšie píše sám život.

Podelím sa s vami o ten môj, nie preto že by som sa chcel chváliť-lebo skutočne nie je čím. Skôr vám chcem ukázať, že všetko čo skutočne zo srdca chcete - a nech je situácia v ktorej sa nachádzate akokoľvek ťažká, nemožná, nepochopiteľná, keď vás nohy nevládzu ďalej niesť a oči sa vám zatváraju počas chôdze - tak na konci vždy nájdete v sebe niečo, vďaka čomu to dokážete.

Moja príprava začala v septembri presne rok dozadu, pre mňa najdôležitejšej súťaži Arnold Classic Europe 2019.

Ako som vypadal keď som začínal je vidieť na fotke.. Najlepšie na tom bolo to, že som sa utešoval ako dobre to vyzerá vzhľadom na to ako som tu bol pre ľudí, ktorým som sa snažil pomáhať aby uspeli čo najvyššie.Do konca januára prebiehalo všetko ako hodinky, spokojný s prírastkami, aj s podielom tuku. No od februára ma začal testovať život a to rôznymi spôsobmi. Prvou brzdou bolo keď som klientovi za studena predvádzal cvik s vlastnou(102kg) váhou. Započul som rupnutie a pocítil bolesť. Prvé čo ma napadlo bolo “its game over” s roztrhnutým svalom som dosúťažil. Kontroloval som si každú minútu či sa mi nezačne miesto podlievať krvou a fialovieť. Našťastie sa jednalo len o silné natiahnutie prsného svalu, ktoré postupne odoznievalo v priebehu 3-5týždňov. Samozrejme s obmedzenou možnosťou cvikov na vrchnú časť tela, som sa začal zameriavať viac na nohy a teda im dával viac zabrať v častejších intervaloch.

Ako sa mi darilo postupne viac a viac zaťažovať vršok nohy ako naschvál začali vypovedať.. až tak, že som chytil zápal stehenného svalu, ktorý začal opúchať a ja som nemohol ani ohnúť nohu. S kľudným vedomím že súťaž je ďaleko som vedel že keď im dám aspoň 2týždne oddych tak behom 3.týždňa ich už budem pomaličky rozhybávať na legpresse..

Tak aj bolo a ja spokojný valil ďalšie dni bez problémov.

Až do konca marca kedy som si jeden tréning slušne naložil na mrtvolku. Po dokončení som začal cítiť jemnú bolesť v krku akoby stuhnutie. Nekládol som na to veľký dôraz, a tak sme šli s polovičkou do Rajeckých že zregenerujeme. Samozrejme bola ešte zima, my vonku v bazéne, vietor fúkal že by Trampovy odleteli vlasy a ja spokojne s mokrou hlavou veselo vo vetre brázdil bazénom. Ďalšie ráno som sa zobudil s pocitom seknutého krku. Nič.., seknutý neseknutý tréning bol v rozpise tak sa išlo na plno. Lenže zrazu mi začala pravá strana tela predkladať výpoveď s okamžitou platnosťou, akoby nepoznala 3-oj mesačnú výpovednú a mňa opúšťala sila v polovici série. Skrátim to. Na ďalší deň bolo horšie ruku som nevládal zdvihnúť aby som dokázal stiahnuť kladku. Čo bolo horšie svaly na pravej strane od ramena cez vrchný prsný sval, biceps, predlaktie až po prsty začali ochabovať. A nech som bol psychicky do tejto chvíle akokoľvek silný, teraz ma to skutočne začalo skladať. Cítil som sa ako hovno, keď ani po 2týždňoch návštevy chiropraktika, maséra sa to nezlepšovalo.Ostávala posledná možnosť a to MR. Volal som okamžite sesterke do BB čo je vo veci a tá všetko zmanažovala a ja letel na neurológiu. Do dvoch dní som mal vybavený snímok, kde zistili, že mám degeneratívne zúženú krčnú medzeru u nervov c4 c5(zjednodušene napísané). A vplyvom ťažkej váhy mi priškrtilo nerv, ktorý ešte navyše prechladol. Trvalo skoro 3 mesiace, kým som sa z toho dostal a verte, že to boli tie najdlhšie aké som v živote mal.  Ale v duchu som stále veril a opakoval si “tí hore ťa skúšajú čo si schopný zniesť”

Ostávalo 8týždňov do 1.súťaži a tou bola GP Malta. Konečne všetko išlo podľa plánu a ja som sa cítil sebaisto.

Keď sa konečne blížil posledný týždeň a ja šiel nohy, tak pri skladaní kotúču zo stojana ktorý som držal na prstoch sa mi zvrtla ruka a ja som zacítil bolesť a chrupnutie. Hovorím si popukali trošku kĺby. Tréning som dokončil ako mal. Na druhý deň po prebudení som zistil, že mám namiesto ruky pekne nakysnutú buchtu. Pred očami sa mi okamžite zjavil úraz spred 12rokov, kedy som sa musel kvôli zlomenine vzdať boja o 10mil.výhru. Cítil som, že je to minimálne prasknuté ale vedel som, že ma nezastaví nič a nikto. Tentokrát si píšem život ja. Najdôležitejšie dni, kedy musíte naplno vypáliť všetky glykogénové zásoby ťažkými váhami sa stali bojom s bolesťou. Činky mi podávali, pretože som ich nedokázal odlepiť od zemi. Pri bicepsoch som si musel spočiatku motať páskou ruku o tyč aby mi nevypadla. Hrazda, príťahy, mŕtve ťahy - trhačky mi zachránili celú prípravu. A ja odletel so zlomenou rukou na Maltu a vyhral tam PRO kartu.Lenže najdôležitejšia súťaž predomnou. 17dní do Arnolda. Po návrate som okamžite znova volal sesternici - môjmu anjelovi strážnemu a tá mi dohodla vyšetrenie u chirurga bez čakania už nasledujúci deň.

Doktorov verdikt : operácia.

Pomyslenie, že by som to teraz vzdal neprichádzalo v úvahu.

Odmietol som. Jediné odporúčanie, ktoré mi Dr. mohol poradiť : „sťahujte si to elastickým obväzom, aby vám kosť pri ohýbaní zápästia nevyšla von,  .. do 10-14dní sa vám to už zrastie úplne. Keďže ste sem prišli po 7dňoch hojaci proces už začal.

Po ďalších 10-tich dňoch tréningov v bolesti som konečne začal ťahať, tlačiť naplno a bol som pripravený na boj.

A aj keď som Arnolda nevyhral jedno som si odtiaľ odniesol:

„Ľudská hlava je neuveriteľne silný nástroj.
Až tak, že zvládne absurdné veci.
Ale daj pozor, pretože je na tebe či ju ovládneš alebo sa necháš ňou ovládať.“
place
Nájdete nás na adrese
Potočná 66, 972 51 Handlová
schedule
Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok od 06:00 do 21:00
Sobota - Nedeľa od 08:00 do 20:00
phone
Telefonický kontakt
+421(0)903 574 337
email
E-mail
info@sportcentre.sk
V športcentre startrac sa nachádza viac ako 50 stanovíšť na pre cvičenie celého tela. Najčastejšie využívané stroje sa pre zvýšenú efektivitu pri cvičení sa nachádzajú duplicitne.
share
Sociálne spojenie
send
Odber noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
donut_large
Zóny
Preskúmajte naše priestory a stroje, ktoré môžete využívať.
perm_identity
Rýchle odkazy
Prezrite si naše galérie, videá, čítajte články.
©2021 www.www.sportcentre.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal
arrow_upward