schedule
PO - PIA   od 06:00 do 21:00, SO - NE   od 08:00 do 20:00
phone
+421(0)903 574 337
email
info@sportcentre.sk

BUDÍK

Je nespochybniteľná spojitosť, ktorá je veľmi dobre zdokumentovaná na úrovni neuro-vedy a ďalších výskumov po celom svete, kde je nepopierateľné prepojenie medzi vaším šťastím, produktivitou, kontrolou mysle ako takej a náladou, ktorá u vás pretrváva počas celého dňa a tým AKO sa prebúdzate.

Nie kedy sa prebúdzate, ale AKO sa prebúdzate.

Dnes vám skúsim vysvetliť vedu okolo spánku, myslenia a to, ako by ste mali vstávať každé ráno, aby ste nastavili vašu hlavu najpozitívnejšie , kontrolu nad svojími zmyslami, náladu a produktivitu akú by ste mohli mať. Toto všetko je založené na vede, nie je to niekoho výmysel. Takto žijem aj ja a veľa ďalších úspešných ľudí.

Každý jeden by ste mali noc predtým ako si idete ľahnúť do postele položiť telefón mimo vašej spálne a to čo najďalej od vašej postele, keď začne ráno zvoniť budík tak naň nedosiahnete. Pretože zatiaľ čo ležíte v posteli a čítate sociálne siete a novinky tak vás to môže dostávať do úzkosti a depresii.

Máte tak možnosť vstať z postele a začať deň bez telefónu pred tvárou, čo je kriticky dôležité pre vaše myslenie.

Teraz vám popíšem ako by ste sa mali prebúdzať. Upozorňujem, že toto je výskum a je to extrémne veľmi dôležité: Nikdy by ste nemali, ale že NIKDY, NIKDY, NIKDY stlačiť tlačidlo „ODLOŽIŤ“ porozumeli? A teraz vám vysvetlím prečo : Podriemať si, aj keď len na pár minútiek ovplyvní vašu neurologickú sústavu a funkciu vášho mozgu. Toto nie je niečo vymyslené, je to overený výskum. Dôvod, prečo nechcem aby ste nikdy nebuchli po tom budíku a predĺžili driemanie od 9-15min je, že to ovplyvní ako váš mozog bude pracovať.

Všetci spíme v tzv. cykloch. Cyklus spánku trvá od 75-90minút a potom začne nový, potom ďalší a po nejakých 2-3 cykloch - keď máte šťastie po 4-och - vaše telo a mozog prejdú do režimu, kde zhruba v rozsahu 2hodín sa dostáva do stavu kde je pripravené sa prebudiť. Takže pre tých z vás ktorí sa prebúdzate prirodzene skôr ako vás zobudí budík, alebo už budík zazvonil a máte za sebou 6h plus spánku, vaša myseľ je v stave kedy je pripravená na prebudenie, je pripravená na začatie dňa, pripravená na záber. Keď vstanete v tomto online režime a potom sa natiahnete po telefóne a stlačíte "odložiť" a vypnete sa na 9-15minút čo myslíte, že začne váš mozog robiť? Ak si myslíte, že cyklus spánku - tak máte úplnú pravdu. A ako dlho trvá cyklus?

Ponoríte sa do spánku a po 9-15minútach vám zaznie budík, váš mozog je v spánkovom cykle. Vy sa nachádzate práve teraz zdravotne v neurologickom stave, ktorý vedci nazývajú spánkový útlm. Vaša kortikálna časť mozgu(mozgová kôra) je uväznená v spánku. Čo si musíte uvedomiť je, že vášmu mozgu trvá 4hodiny aby sa z toho otriasol(prebudil). A prečo je to tak zlé?

Štúdie dokazujú že keď sa nachádzate v stave spánkového útlmu, má to dopad na rýchlosť spracovávania údajov, dopad na schopnosť sa sústrediť, strategicky myslieť..
..a jediný spôsob ako sa z toho dostať je studená sprcha. Pokiaľ musíte vstávať o 4 ráno tak pravdepodobne ste v strede cyklu. No stačí si vstúpiť pod studenú sprchu.
Pokiaľ budete aj naďaľej stláčať tlačidlo „ODLOŽIŤ“ urobí to vašu úzkosť silnejšou, depresiu väčšiou, váš postoj negatívny, schopnosť sústrediť sa a uvažovať ťažšiu. A pritom tou najjednoduchšou vecou je sa prinútiť vstať.

Takže vašou úlohou pre dnes je:
Keď si pôjdete ľahnúť do postele, položíte telefón mimo vašej spálne a to čo najďalej od vašej postele. Keď začne ráno zvoniť budík tak použijete pravidlo 5sekúnd
(Mel napísala knihu „PRAVIDLO 5-tich SEKÚND“ kto nečítal odporúčam, naučí vás nič neodkladať.)
Nebudete siahať po tlačidle ODLOŽIŤ odpočítate 5,4,3,2,1 a postavíte sa z tej postele.
A uvidíte aký rozdiel budete cítiť.
place
Nájdete nás na adrese
Potočná 66, 972 51 Handlová
schedule
Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok od 06:00 do 21:00
Sobota - Nedeľa od 08:00 do 20:00
phone
Telefonický kontakt
+421(0)903 574 337
email
E-mail
info@sportcentre.sk
V športcentre startrac sa nachádza viac ako 50 stanovíšť na pre cvičenie celého tela. Najčastejšie využívané stroje sa pre zvýšenú efektivitu pri cvičení sa nachádzajú duplicitne.
share
Sociálne spojenie
send
Odber noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
donut_large
Zóny
Preskúmajte naše priestory a stroje, ktoré môžete využívať.
perm_identity
Rýchle odkazy
Prezrite si naše galérie, videá, čítajte články.
©2021 www.www.sportcentre.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal
arrow_upward