schedule
PO - PIA   od 06:00 do 21:00, SO - NE   od 08:00 do 20:00
phone
+421(0)903 574 337
email
info@sportcentre.sk

Príbeh o dvoch vlkoch

Existujú dve verzie tohoto príbehu a toto je tá, ktorú ste pravdepodobne počuli:

Starý Cherokee učiac svojho vnuka o živote hovorí:
" V mojom vnútri prebieha boj "  hovorí chlapcovi. " Je to príšerný zápas a je to medzi dvoma vlkmi. Jeden je čierny a je hnev, zlo, závisť, zármutok, sebalútosť, chamtivosť, arogancia, vina, nespokojnosť, podradnosť, kľamstvo, falošná pýcha, nadradenosť a ego" 
..a pokračuje:
" Ten druhý je biely a je dobro, radosť, mier, láska, nádej, vyrovnanosť, pokora, srdečnosť, láskavosť, vcítenie, veľkorysosť, pravda, súcit, viera.
Ten istý boj prebieha v tebe a v každej ďalšej ľudskej bytosti.
Malý vnuk sa na chvíľku odmlčal a potom sa obrátil na starého otca s jednoduchou otázkou.
“ Ktorí z tých vlkov vyhrá? ”

Možno ste počuli modernú cenzúrovanú verziu končiacu takto:

A starý Cherokee odpovedal:  " Predsa ten, ktorého živíš "

Každopádne vo svete kmeňa Cherokee a v pôvodnej verzii o dvoch vlkoch, ktorá koluje aj medzi ostatnými kmeňmi končí príbeh nasledovne.

A starý Cherokee odpovedal:  “ Pokiaľ ich živíš správne obidvaja vyhrajú”

a príbeh pokračuje

“ Vieš pokiaľ by som sa rozhodol živiť len bieleho vlka, ten čierny by sa schovával za každým rohom s očakávaním, kým budem raz rozptýlený, alebo slabý aby mohol vyskočiť do pozornosti po ktorej túži. Bol by vždy nahnevaný a vždy by bojoval s bielym vlkom. Ale pokiaľ ho príjmem, tak bude šťastný tak ako aj biely vlk a všetci vyhráme."

" Za čierneho vlka hovorí veľa kvalitných vlastností ako húževnatosť, kuráž, nebojácnosť, silná vôľa a strategické myslenie, ktoré potrebujem v niektorých životných momentoch a ktoré biely vlk nemá. Biely vlk má zase súcit, láskavosť, silu a schopnosť rozpoznať, čo je v najlepšom záujme pre všetkých."

Ako vidíš synak biely vlk potrebuje čierneho vlka na svojej strane. Živiť len jedného by znamenalo vyhladovať druhého a čoskoro by boli obidvaja nekontrolovateľní. Živiť a starať sa o obidvoch znamená, že ti budú verní a budú ti slúžiť dobre a neurobia nič čo by nebolo súčasťou niečoho väčšieho, niečoho dobrého zo života. Živ ich obidvoch a nebude tam žiadny vnútorný boj o pozornosť. A pokiaľ nie je žiadna bitka v tvojom vnútri, môžeš načúvať hlbšiemu hlasu, ktorý ťa povedie k tomu čo je správne za každých okolnosti. Mier môj synu, je životná misia každého Cherokeeho. A či je to muž, alebo žena čo má vo vnútri mier - tak má všetko. Muž či žena, ktorá je rozpolená vojnou vo vnútri, nemá nič. Ako sa naučíš komunikovať s protichodnými silami v sebe, tam bude smerovať tvoj život. Vyhladuj jedného či druhého, alebo veď ich obidvoch."

place
Nájdete nás na adrese
Potočná 66, 972 51 Handlová
schedule
Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok od 06:00 do 21:00
Sobota - Nedeľa od 08:00 do 20:00
phone
Telefonický kontakt
+421(0)903 574 337
email
E-mail
info@sportcentre.sk
V športcentre startrac sa nachádza viac ako 50 stanovíšť na pre cvičenie celého tela. Najčastejšie využívané stroje sa pre zvýšenú efektivitu pri cvičení sa nachádzajú duplicitne.
share
Sociálne spojenie
send
Odber noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
donut_large
Zóny
Preskúmajte naše priestory a stroje, ktoré môžete využívať.
perm_identity
Rýchle odkazy
Prezrite si naše galérie, videá, čítajte články.
©2021 www.www.sportcentre.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal
arrow_upward