schedule
PO - PIA   od 06:00 do 21:00, SO - NE   od 08:00 do 20:00
phone
+421(0)903 574 337
email
info@sportcentre.sk

Sebadôvera

Lineárny život vyzerá zhruba tak, že absolvuješ stáž, získaš prácu, povýšia ťa, našetríš na dovolenku a len tak kráčaš krok po kroku pomaly a predvídateľne celým procesom. Na tom samozrejme nie je nič zlé, alebo nesprávne, ale musíš mať čisto jasne v hlave čo chceš.
Exponenciálny život je ale taký, že sa rozhodneš že nebudeš čakať dookola, nebudeš dúfať, že ťa niekto vezme za ruku a bude ťa viesť, ale namiesto toho sa zahryzneš do toho čo chceš.

Pozri sa na štýl akým to urobil Steven Spielberg. Keď bol odmietnutý filmovou školou, namiesto toho aby sa vzdal svojho sna, rozhodol sa vziať vzdelanie do svojich vlastných rúk. Príbeh, ktorý on sám o sebe rozpráva hovorí, že v jeden deň keď mal 19 rokov nastúpil na autobus spoločnosti Universal Studios Hollywood, vozil sa v ňom dlho až vyskočil a schoval sa za budovu, čakajúc kým autobus neodíde a potom strávil zvyšok dňa potulujúc sa po ich pozemku.

Ako sa tak ponevieral, narazil na muža menom Chuck Silvers, ktorý pracoval pre Universal TV. Spýtal sa ho čo tu robí a on mu povedal o svojom sne. Pustili sa do reči, ktorá trvala nemalú chvíľu. Na konci sa ho Silvers pýta „chcel by si sa vrátiť?“ Spielberg s rozčarovaným prekvapením odvetil „ to by bol sen“ A tak mu Silvers vypísal 3-dňovú priepustku do areálu štúdia.

Spielberg tam šiel po ďalšie tri dni a na štvrtý sa znova objavil, tentokrát ale oblečený v obleku a v ruke držal otcovú aktovku. Spielberg prišiel k bráne, zdvihol ruku do vzduchu a povedal: "Hej Scotty"..a strážca jednoducho zamával naspäť.

Počas nasledujúcich troch mesiacov prišiel Spielberg na bránu, zamával a prešiel. Zakrádal sa do režisérských štúdii, ozvučovacích sál, aby sa naučil čo najviac. Niektoré dni prepašoval náhradný oblek v jeho aktovke, prespal v kancelárii, aby sa ráno obliekol do čistého oblečenia a mohol znova sledovať a učiť sa všetko zo zákulisia.

Až jedného dňa ho Silvers, ktorý sa stal jeho mentorom zastavil a dal mu tú najcennejšiu radu:
„Prestaň tu obsmŕdať a urob kvalitný krátky film, ktorý môžeš ukázať ľuďom“
A keďže Spielberg od 12rokov robil krátke filmy, po mesiacoch strihania, režírovania ukázal Chuckovi 26-minútový film pod názvom „Amblin“ Výsledok jeho práce sa odrazil Chuckovi na tvári v podobe slzy.
Načiahol sa po telefóne a zavolal viceprezidentovi Universal TV Sidovi Sheinbergovi so slovami:
„ Sid, mám tu niečo,čo musíš vidieť“
 –„mám toho teraz veľa na pozeranie, je to tak dôležité?“ odvrkol Sid
„je to tak prekliate dôležité, že ak si to nepozrieš tak niekto iný určite áno“

Sheinberg film vzhliadol a ďalší deň si zavolal Spielberga a ponúkol mu 7ročný kontrakt na TV-spot.
A tak sa Spielberg stal najmladším režisérom v histórii Hollywodu.

 
Pochopiť mechaniku sebadôvery je veľmi dôležité. A keď rozoberieme ako sebadôvera funguje tak je to veľmi jednoduché. Pochádza z jedného miesta...jediného skutočného.
Veľa ľudí verí, že pochádza z predošlého úspechu čo však nie je presné. Pretože pochádza z toho, čo hovoríš sám sebe a preto by si si mal byť vedomí svojej vnútornej konverzácie, pretože vďaka tomu sa dokážeš rozvíjať, rásť a prenasledovať svoj potenciál.
place
Nájdete nás na adrese
Potočná 66, 972 51 Handlová
schedule
Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok od 06:00 do 21:00
Sobota - Nedeľa od 08:00 do 20:00
phone
Telefonický kontakt
+421(0)903 574 337
email
E-mail
info@sportcentre.sk
V športcentre startrac sa nachádza viac ako 50 stanovíšť na pre cvičenie celého tela. Najčastejšie využívané stroje sa pre zvýšenú efektivitu pri cvičení sa nachádzajú duplicitne.
share
Sociálne spojenie
send
Odber noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
donut_large
Zóny
Preskúmajte naše priestory a stroje, ktoré môžete využívať.
perm_identity
Rýchle odkazy
Prezrite si naše galérie, videá, čítajte články.
©2021 www.www.sportcentre.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal
arrow_upward